LECZYMY

Diagnostyka i leczenie proktologiczne. Leczenie hemoroidów, żylaki odbytu | Proktolog Szczecin, Klinika Dr Lubikowski. Umów wizytę!

HEMORON ®

Choroba hemoroidalna (hemoroidy, żylaki odbytu) stanowi jedną z najczęstszych przyczyn dolegliwości pacjentów […]

Czytaj więcej...

Proktologia

Proktologia jest dziedziną chirurgii zajmującą się chorobami zapalnymi i nowotworowymi jelita grubego oraz odbytnicy. Proktolog jest specjalistą od chorób końcowego odcinka przewodu pokarmowego. Są to często schorzenia długotrwałe, charakteryzujące się uciążliwymi objawami i nawracające. Specjalistyczne leczenie nowoczesnymi metodami pozwala znacząco podnieść jakość życia pacjenta. Profilaktyka, diagnozowanie i leczenie proktologiczne są niezbędne w skutecznym zwalczaniu chorób jelita grubego, odbytnicy, kanału odbytu i odbytu.

Do chorób końcowego odcinka przewodu pokarmowego leczonych w naszej klinice zaliczamy:

  • hemoroidy,
  • nietrzymanie stolca,
  • rak odbytnicy,
  • ropień i przetokę okołoodbytniczą,
  • szczelinę odbytu.

Jak wygląda pierwsza wizyta u proktologa?

Podczas pierwszej wizyty w gabinecie proktolog przeprowadza wywiad z pacjentem. Obejmuje on tematy związane z trybem życia pacjenta, odżywianiem, aktywnością fizyczną, chorobami, które występowały lub występują w najbliższej rodzinie. Następnie wykonywane jest badanie per rectum odbytu oraz odbytnicy. Wizyty przebiegają w przyjaznej pacjentowi atmosferze, w komfortowych warunkach. Gabinety lekarskie ASMED i KOLMED zostały zaprojektowane zgodnie z obowiązującymi normami Unii Europejskiej.

Wykonujemy Leczenie hemoroidów urządzeniem HEMORON ®

W trakcie zabiegu Hemoron® dążymy do zamknięcia naczyń krwionośnych doprowadzających krew do hemoroidów, zamiast usuwania guzków krwawniczych. W trakcie zabiegu nie wykonuje się żadnej resekcji, dzięki czemu nie ma rany ani bólu.

Zasada leczenia jest oparta na bezbolesnym działaniu jednobiegunowego przerywanego prądu elektrycznego pochodzącego z niskonapięciowego źródła na naczynia doprowadzające krew do guzków hemoroidalnych. W trakcie zabiegu urządzeniem HEMORON ® przykłada się w okolice podstawy guzka hemoroidalnego dwie elektrody, pomiędzy którymi przepływa prąd przerywany, niskonapięciowy, jednobiegunowy.

W naszej klinice Dr Lubikowskiego w Szczecinie wykonujemy także leczenie proktologiczne metodami Barrona (opaskowanie hemoroidów - zabieg ambulatoryjny) oraz leczenie operacyjne metodami Fergusona i Milligana-Morgana.

blank

Centrum Zdrowia Szmaragdowe, ul. Jaracza 1, Szczecin

Umów się już teraz

Umów się już teraz

+48 533 410 100
(codziennie 9:00 - 19:00)