Zastosowanie lasera CO2 w chirurgii

Laser CO2 zyskał ogromną popularność w medycynie estetycznej. Swoją pozycję zawdzięcza głowicy frakcyjnej, która umożliwia głęboką regenerację skóry. Laser ten, nie ogranicza się jednak tylko do zabiegów poprawiających kondycję skóry. Dzięki głowicy chirurgicznej, przy pomocy lasera CO2 możliwe jest przeprowadzenie zabiegów polegających na usuwaniu niechcianych zmian w obrębie skóry.

Jak działa laser chirurgiczny CO2 ?

Energia lasera CO2 ogniskuje się na tkance i zamieniana jest na ciepło. Powoduje to odparowanie wody z komórek poddanych działaniu lasera i tym samym ich zniszczenie. Dodatkowo, niewidzialne światło lasera CO2 zamyka naczynia krwionośne, dzięki czemu podczas zabiegu nie dochodzi do krwawienia. Sterylność zabiegu zachowana jest, dzięki bezdotykowemu usuwaniu zmiany oraz towarzyszącej temu wysokiej temperaturze.

Jakie zmiany można usunąć za pomocą lasera chirurgicznego CO2?

Łagodne zmiany proliferacyjne skóry mogą być usuwane klasycznie, za pomocą skalpela lub z wykorzystaniem lasera chirurgicznego CO2. Jeżeli zmiana budzi podejrzenie onkologiczne, badana jest dermatoskopowo, w celu weryfikacji podejrzeń oraz ustalenia dalszego planu leczenia. Laser chirurgiczny CO2 znalazł zastosowanie w usuwaniu takich zmian jak:

  • włókniaki ( brodawki twarzy, powiek i innych obszarów skóry),
  • kaszaki,
  • naczyniaki,
  • brodawki wirusowe (kłykciny kończyste, kurzajki),
  • pieprzyki,
  • znamiona skórne,
  • niechciane tatuaże.

Ponadto, laser chirurgiczny CO2 wykorzystywany jest do małoinwazyjnej plastyki wędzidełka warg. Zerwane lub zbyt krótkie wędzidełko napletka, również może być leczone przy pomocy lasera chirurgicznego CO2.

Zalety chirurgicznego lasera CO2

Usuwanie zmian laserem chirurgicznym CO2 wiąże się z bezbliznowym gojeniem lub pozostawia znacznie mniejszcze blizny w porównaniu z klasycznym zabiegiem, wykonanym przy pomocy skalpela. Laser pozwala usunąć zmianę o wiele precyzyjniej niż skalpel, co powoduje mniejsze uszkodzenie okolicznych tkanek i krótszy okres gojenia. Dodatkowo, zabiegi są krótkie, pozbawione krwawienia i praktycznie bezbolesne. Dzięki temu, chirurgiczny laser CO2 jest bezpieczną i skuteczną metodą usuwania uciążliwych zmian skórnych.

blank

Centrum Zdrowia Szmaragdowe, ul. Jaracza 1, Szczecin

Umów się już teraz

Umów się już teraz

+48 533 410 100
(codziennie 9:00 - 19:00)

blank

Dom Lekarski, al. Piastów 30, Szczecin
(tylko dr. Lubikowski, dzień przyjęć: wtorek)

Umów się już teraz

Umów się już teraz

+48 91 421 79 26
(codziennie 9:00 - 19:00)