Zastosowanie lasera CO2 w medycynie estetycznej

Lasery w medycynie estetycznej zyskały ogromną popularność. Jednym z laserów wykorzystywanych w zabiegach poprawiających kondycję skóry jest laser frakcyjny CO2. Głowica frakcyjna lasera, wykorzystywana jest głównie w zabiegach mających na celu regenerację skóry.

Jak działa laser frakcyjny CO2?

Urządzenie to emituje niewidzialną dla oka, skupioną wiązkę promieniowania. Podstawą działania lasera frakcyjnego jest wytworzenie siatki mikrouszkodzeń w skórze. Wiązka dociera przez naskórek, aż do skóry właściwej. Promieniowanie lasera, które dociera do komórek skóry, podgrzewa zawartą w nich wodę, co prowadzi do jej natychmiastowego odparowania. Opisany efekt ablacji, pobudza skórę do regeneracji w obszarze działania lasera. Regeneracja polega na zwiększeniu metabolizmu komórek skóry właściwej, co przyczynia się do wzmożonej syntezy kolagenu i innych białek fibrylarnych, od czego m.in uzależniony jest kosmetyczny efekt zabiegów poprawiających kondycję skóry.

Medycyna estetyczna – laser frakcyjny i jego zastosowanie

Skóra narażona jest na nieustanne działanie czynników środowiska zewnętrznego. Stanowi ona nieodzowną barierę ochronną pomiędzy organizmem, a środowiskiem. Głównymi czynnikami zewnętrznymi drażniącymi skórę są:

  • promieniowanie słoneczne UV,
  • smog,
  • palenie tytoniu,
  • nieodpowiednia dieta.

Ponadto, już po 20 roku życia, komórki skóry właściwej naturalnie zmniejszają swoją aktywność metaboliczną. Oznacza to, że produkują one mniej białek, w tym kolagenu i elastyny, które odpowiadają za elastyczność skóry. Dzięki możliwości stymulacji metabolizmu skóry, laser frakcyjny CO2 znalazł zastosowanie w zabiegach takich jak:

  • redukcja zmarszczek,
  • usuwanie przebarwień skóry, plam starczych,
  • wygładzanie skóry,
  • redukcja blizn,
  • usuwanie rozstępów,
  • poprawa jędrności skóry.

Dlaczego warto zdecydować się na zabieg laserem frakcyjnym CO2?

Zabiegi w obszarze skóry z wykorzystaniem lasera frakcyjnego, dają bardzo dobry oraz długotrwały efekt. Pierwsze zmiany widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak ostatecznego rezultatu należy spodziewać się zazwyczaj po kilku wizytach. Decydując się na zabieg z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO2 należy zwrócić uwagę, aby był on wykonywany przez wykwalifikowany personel lekarski, w celu uniknięcia niepożądanych efektów. Dobrze wykonany zabieg pozwala pozbyć się niechcianych defektów skóry, oraz sprawi, że skóra nabierze świeżego i zdrowego wyglądu.

blank

Centrum Zdrowia Szmaragdowe, ul. Jaracza 1, Szczecin

Umów się już teraz

Umów się już teraz

+48 533 410 100
(codziennie 9:00 - 19:00)

blank

Dom Lekarski, al. Piastów 30, Szczecin
(tylko dr. Lubikowski, dzień przyjęć: wtorek)

Umów się już teraz

Umów się już teraz

+48 91 421 79 26
(codziennie 9:00 - 19:00)